Czy warto kupić auto z wyprzedaży?

Dla wielu zakup auta z wyprzedaży może być spełnieniem marzeń. Obniżki sięgające dziesiątek tysięcy złotych mogą przywrócić potencjalnych klientów o zawrót głowy. Musimy jednak pamiętać o tym, że każda medal ma dwie strony i takie rozwiązanie również ma wady. Brak szansy konfiguracji auta czy stosunkowo szybki spadek wartości to rzeczy, które będziemy musieli wziąć pod uwagę.

Czytaj więcej

Co sprawdzić przed kupnem samochodu używanego?

Zakup używanego samochodu w Polsce to nie lada wyzwanie z uwagi na fakt, że rynek ostatnimi laty zalała fala aut z nieznaną historią. Zanim dokonasz zakupu używanego samochodu, to zastosuj poniższe zasady, które mogą uchronić Cię przed zakupem auta po wypadku lub z inną przykrą historią. Co powinieneś sprawdzić przed kupnem samochodu używanego?

Czytaj więcej

10 najczęstszych błędów, którymi kierowcy psują automatyczne skrzynie biegów

Automatyczna skrzynia biegów zapewnia wygodę użytkowania auta. Problemem jest jej wrażliwość na nieodpowiednie zachowania podczas jazdy. 10 poniższych nawyków pozwoli Wam zachować ją w prawidłowym stanie na dłużej.

Czytaj więcej

Czy tankowanie droższych paliw ma sens?

W czasach mody na ekologię również kierowcy zastanawiają się, co mogą zrobić, aby eksploatacja samochodu była mniej uciążliwa dla środowiska naturalnego. Producenci paliw klasy premium, wsparci przez nowoczesne narzędzia marketingowe, dostrzegli w tym spory potencjał sprzedażowy. Czy jednak tankowanie droższych paliw rzeczywiście ma sens?

Czytaj więcej

Diagnostyka komputerowa we współczesnych samochodach

Współczesna mechanika samochodowa różni się znacząco od tego, co jeszcze do niedawna było standardem. Obecnie nie spotyka się w zasadzie aut, które by nie bazowały na rozwiązaniach elektronicznych, swoimi możliwościami zbliżającymi się do komputerów. Zobacz, jakie możliwości daje diagnostyka komputerowa współczesnych samochodów.

Czytaj więcej

Gdzie naprawiać samochód, aby tego nie żałować?

Posiadanie samochodu stało się standardem, zarówno dla mieszkańców zatłoczonych miast, jak i słabo skomunikowanych małych miejscowości. Intensywne eksploatowanie pojazdu sprawia, że jest ono narażone na wystąpienie nagłej usterki unieruchamiającej pojazd. Awaria może być poważnym problemem technicznym uniemożliwiającym codzienne funkcjonowanie. Stale rosnący poziom skomplikowania podzespołów współczesnych aut nie sprzyja temu, aby zabierać się za ich samodzielną naprawę. Zdecydowanie lepiej polegać na fachowcu specjalizującym się w wybranej dziedzinie, mającym zaplecze sprzętowe, kompetencje i doświadczenie. Sprawdź, na jakie aspekty zwrócić uwagę, decydując się na oddanie samochodu do naprawy.

Czytaj więcej

Samochód hybrydowy. Czy to się opłaca?

Wiele osób, ze względu na przyszłe oszczędności, zastanawia się, czy samochody hybrydowe są warte zakupu. W rzeczywistości, w większości przypadków takie auta kosztują więcej pieniędzy niż zakup samochodu napędzanego benzyną. Dlaczego więc tak wiele osób kupuje hybrydę, myśląc o przyszłych profitach?

Czytaj więcej

Rejestracja auta. Co oznaczać będą zielone tablice rejestracyjne?

Zgodnie z nowym rozporządzeniem Ministerstwa Infrastruktury, od 1 stycznia 2020 roku wszystkie pojazdy z napędem elektrycznym będą wyróżnione zielonymi tablicami rejestracyjnymi z czarnymi napisami, dzięki którym kierowcy będą mogli łatwiej poruszać się po miejscach przystosowanych do tego celu, między innymi po buspasach czy strefach czystego transportu.

Czytaj więcej

W którym towarzystwie ubezpieczeniowym najłatwiej zlikwidować szkodę komunikacyjną?

Dziś przyjrzymy się kilku największym towarzystwom ubezpieczeniowym i sprawdzimy, które z nich wypadło najlepiej w rankingu przeprowadzonym przez Polską Izbę Motoryzacji.

Czytaj więcej

Zanim wystawisz samochód na sprzedaż

Rozstanie z dotychczasowym autem wiele osób traktuje dość emocjonalnie, nie przygotowując się w żaden sposób do negocjacji cenowych z kupującym ani też nie przeprowadzając niezbędnych prac wokół pojazdu. To duży błąd. Zanim wystawisz samochód na sprzedaż, wykonaj kilka podstawowych kroków, które omówiliśmy poniżej.

Czytaj więcej

Jak przygotować samochód na wyjazd na narty?

Na zimowy wyjazd na narty wielu czeka z utęsknieniem przez cały rok. Niezależnie od tego, czy czeka Cię szalony Sylwester w Szczawnicy, czy też szusowanie po austriackich stokach, warto z odpowiednim wyprzedzeniem przygotować auto do wyjazdu. Wtedy unikniesz wielu przykrych niespodzianek, które mogą zniweczyć radość z urlopu.

Czytaj więcej

Jaka forma finansowania nowego samochodu: leasing, kredyt gotówkowy czy wynajem długoterminowy?

Przedsiębiorcy, którzy rozważają stworzenie floty samochodów firmowych, muszą przygotować się na sfinansowanie tego nietaniego przedsięwzięcia. Leasing, kredyt gotówkowy, a może wynajem długoterminowy – która forma finansowania zakupu auta będzie najkorzystniejsza?

Czytaj więcej

Co grozi za zostawienie psa w samochodzie samego w upał?

Za oknami żar leje się z nieba. Chłodzimy się zimnymi napojami, wodą i klimatyzatorami, tymczasem często zapominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas przewożenia psa w czasie gorących dni. Osoby nieodpowiedzialne, które zostawiły psa w samochodzie w upalny dzień, narażają go na utratę zdrowia lub nawet na śmierć. Ponadto, same mogą podlegać karze z tytułu znęcania się nad zwierzętami, za co grozi kara do dwóch lat więzienia.

Czytaj więcej

Filtr DPF. Będzie można dostać nawet 5000 złotych mandatu

Wszelkie obostrzenia dotyczące filtra DPF to od wielu lat powód do licznych dyskusji na arenie międzynarodowej. Samochody z silnikiem Diesla wymagają tego, by pamiętać co najmniej o kilku aspektach, które ich dotyczą. Należy do nich między innymi wymiana filtra DPF.

Czytaj więcej

Plusy i minusy wyjazdu na wakacje własnym samochodem, a samochodem wynajętym?

Posiadanie samochodu w czasie wakacyjnego wyjazdu jest bardzo praktyczne. Dzięki niemu łatwiej zwiedza się okolicę oraz dojeżdża w wybrane miejsca, nie jest się zależnym od grupy ani od innych środków komunikacji.

Czytaj więcej

Co się psuje w silnikach Diesla?

Stare diesle, produkowane mniej więcej do połowy lat 90. XX w., często były powolne, a to, co wylatywało z ich rur wydechowych, bardziej szkodziło środowisku niż smog wiszący ostatnio nad Warszawą. Potem nadszedł czas wtrysku common rail, masowo stosowanego turbodoładowania, zaawansowanych układów oczyszczania spalin i coraz wyższej mocy wyciskanej z litra pojemności. Nowoczesny diesel stał się dzięki temu szybki, bardzo oszczędny, czysty i... awaryjny.

Czytaj więcej

Jak przygotować samochód do wiosny

Zima w wielu regionach była stosunkowo łagodna. Mimo to warto po chłodnych miesiącach odpowiednio przygotować samochód na wiosnę.

Czytaj więcej
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM