Jak przygotować samochód na wyjazd na narty?

Na zimowy wyjazd na narty wielu czeka z utęsknieniem przez cały rok. Niezależnie od tego, czy czeka Cię szalony Sylwester w Szczawnicy, czy też szusowanie po austriackich stokach, warto z odpowiednim wyprzedzeniem przygotować auto do wyjazdu. Wtedy unikniesz wielu przykrych niespodzianek, które mogą zniweczyć radość z urlopu.

Czytaj więcej

Jaka forma finansowania nowego samochodu: leasing, kredyt gotówkowy czy wynajem długoterminowy?

Przedsiębiorcy, którzy rozważają stworzenie floty samochodów firmowych, muszą przygotować się na sfinansowanie tego nietaniego przedsięwzięcia. Leasing, kredyt gotówkowy, a może wynajem długoterminowy – która forma finansowania zakupu auta będzie najkorzystniejsza?

Czytaj więcej

Co grozi za zostawienie psa w samochodzie samego w upał?

Za oknami żar leje się z nieba. Chłodzimy się zimnymi napojami, wodą i klimatyzatorami, tymczasem często zapominamy o zachowaniu szczególnej ostrożności podczas przewożenia psa w czasie gorących dni. Osoby nieodpowiedzialne, które zostawiły psa w samochodzie w upalny dzień, narażają go na utratę zdrowia lub nawet na śmierć. Ponadto, same mogą podlegać karze z tytułu znęcania się nad zwierzętami, za co grozi kara do dwóch lat więzienia.

Czytaj więcej

Filtr DPF. Będzie można dostać nawet 5000 złotych mandatu

Wszelkie obostrzenia dotyczące filtra DPF to od wielu lat powód do licznych dyskusji na arenie międzynarodowej. Samochody z silnikiem Diesla wymagają tego, by pamiętać co najmniej o kilku aspektach, które ich dotyczą. Należy do nich między innymi wymiana filtra DPF.

Czytaj więcej

Plusy i minusy wyjazdu na wakacje własnym samochodem, a samochodem wynajętym?

Posiadanie samochodu w czasie wakacyjnego wyjazdu jest bardzo praktyczne. Dzięki niemu łatwiej zwiedza się okolicę oraz dojeżdża w wybrane miejsca, nie jest się zależnym od grupy ani od innych środków komunikacji.

Czytaj więcej

Co się psuje w silnikach Diesla?

Stare diesle, produkowane mniej więcej do połowy lat 90. XX w., często były powolne, a to, co wylatywało z ich rur wydechowych, bardziej szkodziło środowisku niż smog wiszący ostatnio nad Warszawą. Potem nadszedł czas wtrysku common rail, masowo stosowanego turbodoładowania, zaawansowanych układów oczyszczania spalin i coraz wyższej mocy wyciskanej z litra pojemności. Nowoczesny diesel stał się dzięki temu szybki, bardzo oszczędny, czysty i... awaryjny.

Czytaj więcej

Jak przygotować samochód do wiosny

Zima w wielu regionach była stosunkowo łagodna. Mimo to warto po chłodnych miesiącach odpowiednio przygotować samochód na wiosnę.

Czytaj więcej
Ta strona używa plików cookie w celu usprawnienia i ułatwienia dostępu do serwisu oraz prowadzenia danych statystycznych. Dalsze korzystanie z tej witryny oznacza akceptację tego stanu rzeczy.
Polityka Prywatności
Jak wyłączyć pliki cookies?
ROZUMIEM